zapáchající voda

Olovo ve vodě
7.7.2015
zapáchající voda
7.7.2015
Zobrazit vše

zapáchající voda

Anonymní dotaz 7.7.2015

Dobrý den, mám letos vrtanou studnu 22m, voda po rozborech je pitná, ale zapáchá sirovodíkem a po napuštění po určité době zežloutne. Obsah je na mg.1- manganu 0.571 a železa 0.489. Můžete mi poradit jak a čím můžu tento zápach a zabarvení odstranit? Děkuji za odpověď.

1 odpověď

Zaměstnanec 7.7.2015

Zabarvení způsobují zvýšené obsahy železa a manganu ve vodě, zápach je způsoben rozpuštěnými plyny. Jeho příčina je různá, voda může zapáchat po železe při jeho zvýšených obsazích, odstraněním železa pach mizí. Voda též může zapáchat po sirovodíku (zkažená vejce), zejména v redukčním prostředí v hlubinných vrtech a při současné přítomnosti zvýšených obsahů železa a manganu, odstraněním železa a manganu se pach sníží pouze částečně nebo vůbec.
Doporučujeme v prvé řadě instalovat technologické zařízení na odstranění železa a manganu. Toto zařízení bude mít vliv na potlačení pachu, pach bude potlačen úplně, částečně nebo vůbec, podle jeho charakteru. Až teprve pokud bude pach přetrvávat v nepřijatelné míře i nadále, je možné řešit jeho snížení dalším filtračním zařízením (oxidace chlordioxidem nebo filtrace aktivním uhlím).
Technologie a zařízení k odstranění železa a manganu jsou uvedeny na tomto webu v části technologie a zařízení – železo, mangan.

#1

Prosíme přihlašte se nebo registrujte se k odeslání odpovědi