zapáchající voda

zapáchající voda
7.7.2015
Zelezita voda z vrtu
7.7.2015
Zobrazit vše

zapáchající voda

Anonymní dotaz 7.7.2015

Dobrý den, od roku 2012 mám vrtanou studnu 25m, oblast je skalnatá.Rozbor vody mám hotový a voda je pitná. Bohužel po napuštění voda zapáchá a po delším stání se zabarví. V rozboru je mangan na 1mg-0,571/ železo 1mg – 0,489 / sírany 1mg – 62,7.Můžete my prosím poradit, co by my pomohlo k odstranění nežádoucích účinků.Děkuji za odpověď.

1 odpověď

Zaměstnanec 7.7.2015

Zápach je způsoben rozpuštěnými plyny ve vodě. Jeho příčina je různá, voda může zapáchat po železe při jeho zvýšených obsazích, odstraněním železa pach mizí. Voda též může zapáchat po sirovodíku (zkažená vejce), zejména v redukčním prostředí v hlubinných vrtech a při současné přítomnosti zvýšených obsahů železa a manganu, odstraněním železa a manganu se pach sníží pouze částečně nebo vůbec. Obsah síranů nemá vliv na obsah sirovodíku.
Doporučujeme v prvé řadě instalovat technologické zařízení na odstranění železa a manganu. Toto zařízení bude mít vliv na potlačení pachu, pach bude potlačen úplně, částečně nebo vůbec, podle jeho charakteru. Až teprve pokud bude pach přetrvávat v nepřijatelné míře i nadále, je možné řešit jeho snížení dalším filtračním zařízením (oxidace chlordioxidem nebo filtrace aktivním uhlím).
Technologie a zařízení k odstranění železa a manganu jsou uvedeny na tomto webu v části technologie a zařízení – železo, mangan.

#1

Prosíme přihlašte se nebo registrujte se k odeslání odpovědi