využití nepitného zdroje

Pitná voda.
7.7.2015
využití nepitného zdroje
7.7.2015
Zobrazit vše

využití nepitného zdroje

Anonymní dotaz 7.7.2015

Dobrý den.Chtěl bych se Vás zeptat, zda je možno pročistit dešťovou vodu, aby byla vhodná například ke koupání. Četl jsem spousty článků o využití a čištění dešťové vody, ale nikde jsem se nedozvěděl, zda je možno upravit tuto vodu i pro tyto účely. Mám chatu bez vlastního zdroje vody, nicméně se budu snažit o využití dešťovky a toto by byla jedna z dalších variant.Děkuji Vám za odpověď. Štebel Jan

1 odpověď

Zaměstnanec 7.7.2015

Vážená paní, pokud Vámi užívaná voda pro pitné účely nebude vyhovovat příslušné Vyhlášce pro pitnou vodu, zejména je-li zdravotně (bakteriálně) závadná, nelze provést kolaudaci rodinného domku.
Podle Vašeho popisu se jedná zřejmě o společný zdroj a vodárnu pro skupinu 30 domků, bez úpravy vody. Není mi známo, jakou mobilní úpravnu vody chce Obec koupit nebo pronajmout, jedná se zřejmě o krátkodobé nouzové řešení.
Další otázkou je trvalé řešení úpravy vody. Jsou v podstatě dvě možnosti – centrální úpravna pro komplex všech rodinných domků nebo lokální úpravny (filtrace a zdravotní zabezpečení) pro jednotlivé domky.
Provozování centrální úpravny vody může provádět Obec nebo jakýkoli jiný subjekt, podmínkou je jmenování odpovědného zástupce provozovatele. Podmínky požadovaného vzdělání a praxe Vám k tomuto může sdělit příslušný orgán hygienické služby.
Pokud se rozhodnete celou záležitost řešit sami instalací filtračních zařízení pouze pro Váš domek, provozovatelem jste Vy.
Návrhy, dodávku i montáž technologie můžeme provést, a to co se týká jak centrální varianty, tak i varianty lokální. V případě zájmu nás kontaktujte a postupujte podle pokynů, uvedených na našich webových stránkách.
Těšíme se na spolupráci s Vámi, s pozdravem
Ing. Jaroslav Hanzal, ředitel a.s.

#1

Prosíme přihlašte se nebo registrujte se k odeslání odpovědi