využití nepitného zdroje

využití nepitného zdroje
7.7.2015
PODĚKOVANÍ
7.7.2015
Zobrazit vše

využití nepitného zdroje

Anonymní dotaz 7.7.2015

Dobrý den.Chtěl bych se Vás zeptat, zda je možno pročistit dešťovou vodu, aby byla vhodná například ke koupání. Četl jsem spousty článků o využití a čištění dešťové vody, ale nikde jsem se nedozvěděl, zda je možno upravit tuto vodu i pro tyto účely. Mám chatu bez vlastního zdroje vody, nicméně se budu snažit o využití dešťovky a toto by byla jedna z dalších variant.Děkuji Vám za odpověď. Štebel Jan

1 odpověď

Zaměstnanec 7.7.2015

Využití dešťové vody k užitkovým účelům (koupelna, WC apod.) je v zásadě možné. Úprava dešťové vody spočívá v jejím mechanickém přečištění, nejlépe dvoustupňovým filtrem (hrubý + jemný) a dále jejím zdravotním – bakteriologickým zabezpečením. To se provádí přídavkem SAVA, což je volně prodejný roztok chlóru.Optimální množství chlóru ve vodě lze zaručit ppouze přesným dávkováním pomocí dávkovacího čerpadla.
Ještě jedna poznámka – povrch střechy, ze kterého je dešťová voda využívána, musí být vyroben ze zdravotně nezávadného materiálu. Například nelze vodu zachycovat z eternitové střechy obsahující asbest.
V případě zájmu Vám můžeme k využití dešťové vody k užitkovým účelům podat bližší informace.
S pozdravem
Ing. Jaroslav Hanzal, ředitel a. s.

#1

Prosíme přihlašte se nebo registrujte se k odeslání odpovědi