Pitná voda.

Návod k filtru ?
7.7.2015
využití nepitného zdroje
7.7.2015
Zobrazit vše

Pitná voda.

Anonymní dotaz 7.7.2015

Dobrý večer.Bývame v novostavbe v Stredočeskom kraji asi 10 mesiacov,rodinný dům sa nám staále nepodarilo skolaudovat pretože máme problém s pitnou vodou.Máme vlastnú vodárnu momentálne asi pre 30 rodinných domkov v havarijnom stave voda je užitkova s vysokým obsahom železa a mangánu plus vysoká koncentrácia baktérii. Obec chce kúpiť prípadne prenajať si mobilnú úpravnu vody. Je to možné používať mobilnú úpravnu vody aj dlhodobo a kto musí prevádzkovať mobilnú upravnu vody ? Stačí ak obec bude toto zariadenie prevádzkovat? Sú prípadne nejaké obmedzenia pre používanie mobilnej úpravny vody? Myslíte že nám v tomto prípade skolaudujú domky,čítala som že mobilná úpravna vody je len dočasné riešenie.ďakujeme vopred za odpoveď Račáková

1 odpověď

Zaměstnanec 7.7.2015

Vážená paní, pokud Vámi užívaná voda pro pitné účely nebude vyhovovat příslušné Vyhlášce pro pitnou vodu, zejména je-li zdravotně (bakteriálně) závadná, nelze provést kolaudaci rodinného domku.
Podle Vašeho popisu se jedná zřejmě o společný zdroj a vodárnu pro skupinu 30 domků, bez úpravy vody. Není mi známo, jakou mobilní úpravnu vody chce Obec koupit nebo pronajmout, jedná se zřejmě o krátkodobé nouzové řešení.
Další otázkou je trvalé řešení úpravy vody. Jsou v podstatě dvě možnosti – centrální úpravna pro komplex všech rodinných domků nebo lokální úpravny (filtrace a zdravotní zabezpečení) pro jednotlivé domky.
Provozování centrální úpravny vody může provádět Obec nebo jakýkoli jiný subjekt, podmínkou je jmenování odpovědného zástupce provozovatele. Podmínky požadovaného vzdělání a praxe Vám k tomuto může sdělit příslušný orgán hygienické služby.
Pokud se rozhodnete celou záležitost řešit sami instalací filtračních zařízení pouze pro Váš domek, provozovatelem jste Vy.
Návrhy, dodávku i montáž technologie můžeme provést, a to co se týká jak centrální varianty, tak i varianty lokální. V případě zájmu nás kontaktujte a postupujte podle pokynů, uvedených na našich webových stránkách.
Těšíme se na spolupráci s Vámi, s pozdravem
Ing. Jaroslav Hanzal, ředitel a.s.

#1

Prosíme přihlašte se nebo registrujte se k odeslání odpovědi