odstraňovanie dusičňanov

zdravotně nezávadná voda
7.7.2015
Voda do bazénu
7.7.2015
Zobrazit vše

odstraňovanie dusičňanov

Anonymní dotaz 7.7.2015

Dobrý deň , používame Vami dodávaný filter na odstraňovanie dusičňanov VAD 30 N . V katalógovom liste k filtrom je uvedená požiadavka dodržiavať celkovú tvrdosť vody do 2 mmol/l , s čím máme problémy. Môže prekračovanie tejto hodnoty /do cca 5 mmol/l/ spôsobovať zhoršenie účinnosti filtra na odstraňovanie dusičňanov alebo to spôsobuje len znižovanie životnosti náplne filtrov ? Do akej miery je nevyhnutné dodržiavanie tejto podmienky?Ďakujem

1 odpověď

Zaměstnanec 7.7.2015

Vážení,
pro užití technologie odstranění dusičnanů pomocí iontoměniče nesmí být voda tvrdá, jinak se snižuje účinnost i životnost dusičnanového filtru. Při vyšší tvrdosti vody (cca nad 2 až 2,5 mmol/l) se aktivní iontoměničová látka „zalepuje“ nerozpustnými sloučeninami vápníku a hořčíku (vodním kamenem), tím se snižuje její účinnost a po krátké době je účinnost již tak nízká, že je iontoměničovou náplň třeba vyměnit (krátká životnost náplně).
Při tvrdosti nad 3 mmol/l je již snížení účinnosti a životnosti velice výrazné, filtr přestává být funkční již po několika týdnech provozu. Takto znehodnocenou iontoměničovou náplň dusičnanových filtrů je potom třeba vyměnit, tato náplň je poměrně drahá.
Při tvrdosti vody kolem 5 mmol/l jednoznačně předchozí změkčení vody doporučujeme.

#1

Prosíme přihlašte se nebo registrujte se k odeslání odpovědi