dotaz

PODĚKOVÁNÍ ZA ČISTOU VODU
7.7.2015
voda ke sprchování
7.7.2015
Zobrazit vše

dotaz

Anonymní dotaz 7.7.2015

Dobrý den,máme jak kopanou, tak i vrtanou studni, ale z obou studní je voda stejná – železitá. Když se pouští vypadá čistá, ale jakmile se nechá, udělá se na dně hnědá železitá usazenina, nebo když se převaří je tmavo hnědá a i páchne. Bydlíme v rodinném domeku v Chudolazích – kokořínsko, ale je to problém většiny lidí tam bydlících.Chtěla bych se zeptat jaké zařízínía a za kolik, by jste nám doporučili a zda by voda byla pitná.S pozdravem Eva Rejková

1 odpověď

Zaměstnanec 7.7.2015

Vážení, toto je typický jev pro zvýšené obsahy železa ve vodě. Ve studních, zejména v hlubinných vrtech v redukčním prostředí je železo v rozpustné dvojmocné formě. Ve styku se vzdušným kyslíkem se železo oxiduje do nerozpustné formy trojmocného železa, který všichni známe jako rez. Oxidace a vysrážení železa se urychlí ohřevem, případně přídavkem oxidaci urychlujících látek (SAVO, něktreré přípravky bazénové chemie).
Odstranění železa z vody je možné již v jeho rozpustné formě, a to pomocí tak zvané katexové technologie, případně po jeho vysrážení technologiemi jinými. Bližší popis a vybrané typy filtračních zařízení včetně cen jsou uvedeny na našich webových stránkách v části „technologie a zařízení“ a „ceník“.

#1

Prosíme přihlašte se nebo registrujte se k odeslání odpovědi