Dotaz na Fe – Mn

voda ke sprchování
7.7.2015
dotaz železo a mangan
7.7.2015
Zobrazit vše

Dotaz na Fe – Mn

Anonymní dotaz 7.7.2015

Dobrý den,obecní úřad dal zbudovat studnu pro 3 chalupy na samotě.Vrt je hluboký 29 metrů,při kolaudaci v roce 1992 nebyl udělán test na železo a mangan.My, nyní jako noví majitelé jedné z chalup, jsme nechali udělat 2 nezávislé rozbory v hygienických laboratořích. Výsledky alarmující.1. Železo 1,75…mangan 0,162 ( březen 2010)2. Železo 1,90…mangan 0,190 ( červenec 2010)Dají se i tyto nadměrné hodnoty odstranit na limit ? Dále se nám nabízí druhá možnost, zprovoznit soukromou studnu na vlastním pozemku, která je kopaná do hloubky 4 metry. Zde by údajně železo a mangan neměli být ( rozbor jsem zatím nedávala dělat).Prosím o názor, co by bylo jednodušší a finančně méně nákladné.Děkuji za odpověď a názor.Z. Karumníková

1 odpověď

Zaměstnanec 7.7.2015

Vážení, odstranit železo a mangan z vody v koncentracích, které uvádíte, je možné. Blíže uvedeno v části našeho webo „technologie a zařízení“.
Druhá možnost, to je zprovoznění kopané studny na Vašem pozemku, je možné též. Jak uvádíte, železo a mangan zde pravděpodobně nebude. Ovšem je zde nebezpečí jiného znečištění typického pro povrchové zdroje. Mohou to být organické látky, dusičnany nebo bakteriologická kontaminace. Kromě toho tyto povrchové zdroje v létě, v období sucha a největší potřeby vody mohou vysychat.
Konkrétní radu, zda využít vrt nebo kopanou studnu Vám můžeme poskytnout až po provedení rozboru z kopané studny. Pokud nám zašlete tyto rozbory (jak vrt tak studnu), poradíme Vám, co je lepší a nabídku, respektive nabídky pro oba zdroje pro Vás vypracujeme. Blíže v části „Volba vhodného filtru“.
Těšíme se na spolupráci s Vámi, s pozdravem Ing. Jaroslav Hanzal

#1

Prosíme přihlašte se nebo registrujte se k odeslání odpovědi