Zdravotní nezávadnost – ceník

Přítomnost bakterií – zdravotní závadnost vody


Chlorace vody – chlornan

 

Je klasický osvědčený způsob zajištění zdravotní nezávadnosti vody. Pro malé a střední výkony se používá vodní roztok chloru ve formě chlornanu, a to jako chlornan sodný technický (15 % chloru), lze užít i SAVO (5 % chloru). Nevýhodou je reakce chloru s organickými látkami za vzniku zdraví škodlivých sloučenin halogenderivátů, výhodou jsou velmi nízké provozní náklady.

 

Chlorace vody – chlordioxid

 

Je moderní způsob zajištění zdravotní nezávadnosti vody. Pro malé a střední výkony se používá vodní roztok chlordioxidu, který se připraví jednoduše rozpuštěním dvousložkové směsi ve vodě. Chlordioxid je na rozdíl od chlóru schopen likvidovat bakterie a viry daleko rychleji a účinněji, koncentrace chlóru ve vodě jsou tak nepatrné, že je nelze smyslově vnímat. Chlordioxid s organickými látkami nereaguje a zdraví škodlivé sloučeniny halogenderivátů nevznikají, naopak, oxidační schopnosti chlordioxidu vodu celkově ozdravují. Chlordioxid též dokáže značně potlačit zápach po sirovodíku (zkažená vejce), zejména ve vodě z hlubinných vrtů, kde je silně redukční prostředí.

 

Zařízení pro aplikaci chlornanu a chlordioxidu

 

K dosažení optimálního množství chloru nebo chlordioxidu ve vodě se užívá pro oba případy shodné zařízení, a tím je dávkovací čerpadlo, které umožňuje nastavit přesnou minimální dávku chlóru nebo chlordioxidu nutnou k likvidaci bakterií a virů. Podle řízení se dávkovací čerpadla dělí na:

 • časově řízená, kdy se dávkovací čerpadlo elektricky propojí s čerpadlem tlakovým (lze užít pouze v omezených případech),
 • objemově řízená, podle průtoku vody, dávka je řízená impulsním vodoměrem (lze užít ve všech případech)
 • řízená externím signálem, např. obsahem chloru nebo chlordioxidu ve vodě. Tento způsob řízení se vzhledem ke své provozní náročnosti pro malé výkony prakticky nepoužívá.

 

Volba mezi časově a objemově řízeným dávkovacím čerpadlem je dána způsobem přívodu tlakové vody do objektu. Jednodušší časově řízené dávkovací čerpadlo ASTRAL lze použít v případě, že je voda čerpána z vlastního zdroje domácí vodárnou nebo ponorným čerpadlem s tlakovým spínačem na expanzní nádrži. Dávkovací čerpadlo se pak elektricky propojí s čerpadlem tlakovým. Pokud tomu tak není (městský nebo obecní vodovod, frekvenčně řízené čerpadlo apod.), je nutné použít dávkovací čerpadlo objemově řízené, jehož součástí je řídící kontaktní vodoměr.

 

 

 

Cena

 • 10 000 Kč – ASTRAL, časově řízené dávkovací čerpadlo, vhodné jak pro chlornan, tak i pro chlordioxid
 • 19 800 Kč – EMEC KPLUS 0808 s impulzním vodoměrem 1/2″, vhodné pro chlornan i chlordioxid
 • 19 800 Kč – EMEC KAPLUS 085,5 s impulzním vodoměrem 1/2″, vhodný pro koncentrovaný chlornan
 • 30 500 Kč – KD 2,5 s impulzním vodoměrem, vhodné jak pro chlornan, tak i pro chlordioxid
 • 40 500 Kč – KKS 2,5 s impulzním vodoměrem, vhodný pro koncentrovaný chlornan
 • 500 Kč – zásobní nádrž


Ceny uvedeny bez DPH, bez montáže. Cena montáže 5.000 až 10.000 Kč, podle náročnosti + přeprava 12 Kč/km. Dodávka včetně montáže 15 %, jedná-li se o bytový nebo rodinný bytový dům, jinak 21 %.

Dezinfekce UV zářenímUV lampa GERMID

UV lampa GERMID bez použití chemikálií

Bezobslužný provoz, výměna zářiče po 9000 hodinách provozu. Sestava s počitadlem provozních hodin a indikací životnosti zářič. Typ 030 pro vyšší výkon

 • typ GERMID 025, cena 11 900 Kč standard
 • typ GERMID 025, cena 13 900 Kč s počitadlem provozních hodin a indikací životnosti zářiče
 • typ GERMID 030, cena 18 500 Kč standard
 • typ GERMID 030, cena 20 500 Kč s počitadlem provozních hodin a indikací životnosti zářiče
Ceny uvedeny bez DPH, bez montáže. Cena montáže 5.000 až 10.000 Kč, podle náročnosti + přeprava 13 Kč/km. Dodávka včetně montáže 15 %, jedná-li se o bytový nebo rodinný bytový dům, jinak 21 %.
Pokud jste si z uvedených typů nevybrali, můžeme Vám nabídnout celou řadu jiných řešení. Při výběru vhodného filtru se poraďte s námi.